S výkupem motorek či čtyřkolek si hravě poradíme a doporučíme Vám, jak postupovat při koupi těchto ojetých vozů

Výkup motorek

Chystáte se pořídit novou motorku nebo čtyřkolku a rádi byste staré vozidlo prodali? U nás vykoupíme Vaší motorku nebo čtyřkolku v jakémkoliv stavu a od jakékoliv značky! Celý proces přitom bude trvat méně než 24 hodin a za Vaše ojeté vozidlo obdržíte nejvyšší možnou částku přímo na ruku. A jak postupovat, když si Vy sami budete přát pořídit již ojetou motorku či čtyřkolku?

Kupujeme ojetou motorku nebo čtyřkolku

Pokud kupujete ojetou motorku nebo čtyřkolku, porovnejte vždy technický průkaz se samotným vozidlem a zkontrolujte si VIN rámu. Ve smlouvě si důkladně překontrolujte, zda jsou v ní uvedeny veškeré závady a zkontrolujte si i vystavenou fakturu. Co se týče vizuální stránky motorky nebo čtyřkolky, zaměřte se na stav laku. Ojeté vozidlo vždy bude mít nějaký škrábanec a čerstvě nalakovaný vůz se může hned jevit podezřele. Na motorce či čtyřkolce si zkontrolujte pneumatiky, aby nebyly moc sjeté a nebyl odskákaný vzorek. Při zaměření se na řetězovou sadu by přední pastorek a zadní rozeta neměly mít ostré a vymačkané zuby. U předních tlumičů si dejte pozor, aby nebyly od kamínků obouchané kluzáky vidlic a aby byla dostatečná těsnost gufer. V neposlední řadě si zkontrolujte stav tachometru a poslechněte si motor. 

Převod vozidla se neobejde bez několika dokumentů

Při koupi ojeté motorky či čtyřkolky, která již měla svého majitele se nevyhneme převodu vozidla. K tomu budete potřebovat hned několik dokumentů. Především se jedná o kupní smlouvu, originál velkého technického průkazu, originál osvědčení o registraci vozu, občanský průkaz, zelenou kartu a protokol o evidenční kontrole vozidla ne starší než 30 dní. V případě, že převod bude zařizovat pouze jedna ze stran, připravte si rovněž plnou moc od strany druhé.