S výkupem motorek či čtyřkolek si hravě poradíme a doporučíme Vám, jak postupovat při koupi těchto ojetých vozů

Výkup motorek

Chystáte se pořídit novou motorku nebo čtyřkolku a rádi byste staré vozidlo prodali? U nás vykoupíme Vaší motorku nebo čtyřkolku v jakémkoliv stavu a od jakékoliv značky!

Celý proces přitom bude trvat méně než 24 hodin a za Vaše ojeté vozidlo obdržíte nejvyšší možnou částku přímo na ruku. Nemusí se ovšem jedna jen o motorky a čtyřkolky. Nabízíme též výkup automobilů, ať už osobních, nebo i užitkových vozů, dodávek, terénních vozů, veteránů a dalších vozidel.

A jak postupovat, když si Vy sami budete přát pořídit již ojetou motorku či čtyřkolku? Poradíme Vám, jak si takovou motorku pořídit a na co všechno si dát pozor.

Kupujeme ojetou motorku nebo čtyřkolku

Pokud kupujete ojetou motorku nebo čtyřkolku, porovnejte vždy technický průkaz se samotným vozidlem a zkontrolujte si VIN rámu. Ve smlouvě si důkladně překontrolujte, zda jsou v ní uvedeny veškeré závady a zkontrolujte si i vystavenou fakturu. Co se týče vizuální stránky motorky nebo čtyřkolky, zaměřte se na stav laku. Ojeté vozidlo vždy bude mít nějaký škrábanec a čerstvě nalakovaný vůz se může hned jevit podezřele. Na motorce či čtyřkolce si zkontrolujte pneumatiky, aby nebyly moc sjeté a nebyl odskákaný vzorek. Při zaměření se na řetězovou sadu by přední pastorek a zadní rozeta neměly mít ostré a vymačkané zuby. U předních tlumičů si dejte pozor, aby nebyly od kamínků obouchané kluzáky vidlic a aby byla dostatečná těsnost gufer. V neposlední řadě si zkontrolujte stav tachometru a poslechněte si motor. 

Převod vozidla se neobejde bez několika dokumentů

Při koupi ojeté motorky či čtyřkolky, která již měla svého majitele se nevyhneme převodu vozidla. K tomu budete potřebovat hned několik dokumentů. Především se jedná o kupní smlouvu, originál velkého technického průkazu, originál osvědčení o registraci vozu, občanský průkaz, zelenou kartu a protokol o evidenční kontrole vozidla ne starší než 30 dní. V případě, že převod bude zařizovat pouze jedna ze stran, připravte si rovněž plnou moc od strany druhé.