Je ojeté, ne bezcenné. Jak určit cenu ojetého auta?

Férová cena se zjišťuje těžce. Ať už kupujete, nebo prodáváte. Ale dá se to. Podívejte se na jednoduchý návod, jak vypočítat cenu ojetého vozu. 
 

Prozkoumejte vody

Najděte si libovolný velký portál, který inzeruje ojeté vozy. Je jich hodně, určitě si poradíte. Nemusíte porovnávat nabídku pouze jednoho portálu, můžete si vybrat třeba dva až tři portály. 
 

Statistika nuda je...

Na těchto portálech hledejte automobily, které jsou podobné tomu vozu, jehož cenu chcete určit. Nestačí zadat pouze značku a zdvihový objem motoru, na určitých webech vám to i po zadání těchto parametrů může ukázat až tisíce vozů. 

Inzertní portály s výkupem ojetých vozů

Výběr můžete zúžit pomocí parametrů, jako jsou typ převodovky (manuál či automat), rok výroby a nájezd v určitém rozmezí, např. kolem 8 tisíc kilometrů. Hrajte si s filtrem tak dlouho, než vám zůstane maximálně 20 aut. Pokud vám filtr vyhodí méně než 10 aut, tak si můžete upravit dojezdové rozsahy. 

Pokud to stále ukazuje méně než 10 vozů, tak zkuste pohnout rokem výroby. Ale pozor na facelifty a modelovou řadu. To jsou parametry, které mohou cenou výrazně zahýbat. 
 

Údaje jsou. Teď to spočítat...

Máme statistický vzorek, nyní z něj vypočítáme cenu ojetého vozu. Podíváme se, kolik stojí nejlevnější a nejdražší auto. Vypočítáme průměr cen všech nalezených vozidel (sečteme jejich ceny a výsledné číslo vydělíme počtem aut ve statistickém vzorku). 
 

Výpočet ceny ojetého vozu

Cena však pravděpodobně půjde ještě o 5 až 10 % níže, ale pouze pokud je vozidlo v dobrém stavu Pokud je kdekoliv odřené či jinak poškozené, tak by se měla požadovat sleva na opravu
 

Nebo se prostě zeptejte nás

Nechte statistiku statistikou, my uděláme to zvládneme za vás. Výpočet ceny ojetých vozů je něco, co děláme každý den. Stačí, když zadáte požadované údaje do formuláře a my se vám ozveme s profesionálním odhadem ceny.
 

Vykupujeme vozidla, platíme ihned a hotově.

Jednáme rychle, do 24 hodin jsme u vás, po celé ČR.

Nevyžadujeme ani záruku za technický stav vozu.